پاسخ به دو شبهه پیرامون اسلام در شبکه های اجتماعی

ساخت وبلاگ

پاسخ به دو شبهه پیرامون اسلام در شبکه های اجتماعی

شبهه اول:

((میخوام برگردیم به ۱۴۰۰ سال پیش؛؛
تو خونت ، کنار خانوادت هستی که خبر میرسه که به کشورت حمله شده ، و طبق نظر پیامبر و کتاب مقدسشون ، اگه بتونن یه شهر و اشغال کنن ، خواهرت و مادرت و همسرت رو میدزدن و تا آخر عمرشان باید به عنوان کنیز به آنها خدمت کنن و برادر و پدرت را اگر بدن و دندان سالمی داشته باشد به غلامی و‌بردگی میبرند.
و هر که مخالفت کند سر از تنش جدا میشود البته به دستور خدا ( در قرآن ).چیزی شبیه داعش فکر کن به مردم آذربایجان که مرد هایشان را دسته دسته در زنجیر میکنند و در جلوی چشمان آن ها به همسر و دخترشان تجاوز میکنند و بعد از ارضا شدن ، آن مرد هایی که حاظر به غلامی و بردگی نشدند رو گردن میزنند( تاریخ ایران ج ۳ ص ۳۵۹ ش۱۹۰)
به مهربانو های ۱۵ ساله ی خراسانی فکر کن که به فاحشه خانه های شام بردنشان ، تا قبل از هر حمله لشکریان خدا برای جهاد ، به آن دخترک ها تجاوز کنند برای گرفتن روحیه( تاریخ طبری ، ج ۴ ، ش ۲۴ ص ۱۴)
....( بغضم‌ گرفت ).... فکر کن اگر شهر را بگیرند و اسیر شوی ، اربابت مشغول مالیدن دختر ۹ ساله ایست که معلوم نیست از کدام جهاد فی سبیل الله به پاداش گرفته ،
، و مادرت در حال شستن پاهای اوست و تو باید به اندازه ده گاو کار کنی ، بار بیاوری و ببری وگرنه شلاق میخوری و صد البته آن دنیا به جهنم میروی چون طبق قرآن کنیز و غلام باید مطیع اربابشان باشند ، و وقتی شهوت اربابت بالا زد ، خواهران هموطنت را میبرن که با او نکاح کند ، و تو صدای ناله های انها را میشنوی.... در زیر بدن یک عرب که از صحابه است....‌ و اون صحابه حتما به بهشت میرود چون جهاد در راه خدا کرده !! و خبر هایی میشنوی از اینکه هم وطنت یعنی بابک خرمدین و هفتاد یارش را مسلمین در راه خدا زنده زنده سوزاندند
یا میشنوی سفید رود را که به خاطر قطع گردن هزاران هم وطنت به رنگ قرمز درامده ( تاریخ ۶۳۰۰ ساله ایران ؛ رابرتن.ون ص ۲۵۰ /// تاریخ طبری ج۴ ص ۳۱۰ )
حال ۲ سوالم را میپرسم ، 
یک :اگر ۱۴۰۰ سال پیش وجود داشتی ، به جنگ این وحشی ها میرفتی یا ترجیح میدادی صدای ناله های خواهرانت را بشنوی؟
دو : اگر تو از شهیدان یا اسیران در راه دفاع از وطن در مقابل حمله مسلمانان بودی ؛ آیا باور میکردی ۱۴۰۰ سال بعد یک عده بگویند ، ایرانیان با آغوش باز اسلام را پذیرفتند؟؟ باز هم میتونی خودت را گول بزنی؟؟؟؟؟ ))

 

شبهه دوم:

((صدا و سیمای ایران بار دیگر هویت ضد ایرانی خود را نشان داد!!!
همیشه در فیلم ها و سریالهای ساخت ایران علی و احمد و صفر و مصطفی و مجتبی و ....چهره ای آرام ,ظاهری موجه , رفتاری کاملا انسانی و نقش مثبت دارند و در عوض نقش منفی داستان به هوشنگ و هرمز و آرش و اشکان و پژمان با چهره ای پلید و ظاهری ناهنجار و رفتاری غیر انسانی محول می گردد!!!
میلیاردها تومان خرج ساخت سریال هایی مانند مختار نامه و ...میشود و فرزندانمان تعداد زنان حرمسرای مختار را میدانند در حالی که نامی از دلاور مردانی چون کوروش و داریوش و بابک و مازیار و آریو برزن و سورنا نشنیده اند !!!
کشت و کشتار و گرسنگی و خیابان خوابی مردم ایران سانسور میشود و مسکوت می ماند اما اگر همین وضعیت در لبنان و فلسطین و عراق و سوریه رخ دهد در بوق و کرنای صدا و سیمای ایران به گوش فلک میرسد !!!
امروز در کمال تاسف و ناباوری با دیدن میزگردی باحضور مجری و کارشناس مذهبی در شبکه جام جم ایران انگشت حیرت به دندان گزیدم و قلبم از این ستیز آشکار به درد آمد!
پرسش مجری:حضور دو فرشته نکیر و منکر چه زمانی خواهد بود و اساسا چه سؤالاتی پرسیده میشود؟!
پاسخ کارشناس(!!!!!!)(که البته مستقیما با پرسش مرتبط بود!!! ):ابتدا توضیح بدم در بهشت زبان تکلم عربی ست یعنی حتی اگر غیر عرب هم وارد بهشت بشود باید عربی صحبت کند!و زبان تکلم در جهنم, عجم است!!!
در این لحظه مجری محترم با شادی دو دستش را به هم سایید و فرمود:آخ جون من عربی بلدم!!!

خدا قوت دلاور مردان عرصه فرهنگ!! نانتان حلالتان!فرهنگ و اصالت و ریشه و زبان مادری را به چند فروختید؟میز و مقام و منصب را گران نخریدید؟!
هر چند دیریست در کشور من نام را به نان فروختن رسم بزرگان شده است!!!
خدایا شنیده بودم بهشتت را با شیر و شراب و حوری تبلیغ میکنی و در ازایش خون طلب می کنی اما نمی دانستم منوی بهشتت عربی ست و اگر عربی ندانم از شیر و شراب و حوری خبری نیست!
خدایا بهشتت ارزانی خودت !من در جهنمی که برایم ساخته ای راحت ترم...))

 

پاسخ شبهه اول:

1. این شبهه سراسر دروغ است و نه تنها استناد تاریخی ندارد بلکه از دلایل عقلانی هم پیروی نکرده است!

2. حکم بردگی تنها مربوط به کافرانی بود که در تهاجم نظامی و با هدف نابودی سرزمین اسلامی شرکت کرده باشند، آنهم با صلاحدید حاکم اسلامی ؛ در حالیکه اگر مسلمانان مغلوب می شدند ، خود و زنانشان در میدان جنگ یا غیر آن به تصاحب لشکر غالب در می آمدند .

3. پس این حکم در چنین زمانی که برده گیری قانون جاری بود، نه تنها شرم آور نبود، بلکه حکمی عادلانه ، قابل دفاع و در جهت رعایت مصلحت جامعه اسلامی و حتی رعایت حال جنگجویان مغلوب بوده و اسلام این اجازه محدود را داد تا مشرکان به حمله بر کشور اسلامی گستاخ نشوند.

 

4. در جلد سوم کتاب تاریخ ایران باستان (صفحه 1955 الی 2723) هیچ اشاره ای به حمله مسلمانان به ایران و داستان خیالی نویسنده نشده است و ادعا کذب می باشد.

 

5. جلد چهارم کتاب تاریخ طبری از صفحه 1226 الی 1658 می باشد!
نه تنها صفحات ادعا شده نادرست است ، بلکه اساسا چنین مطالبی یافت نشد !

 

6. نه کتابی به اسم "تاریخ 6300 ساله ایران" وجود دارد و نه نویسنده ای به نام "رابرتن.ون"! و مطلب کاملا غلط است !

سرگذشت و مرگ بابک خرمدین :

http://www.pasokhgoo.ir/node/3829

 

7. به گواهی تاریخ مردم ایران در برابر مسلمانان مقاومت نکردند و علت اصلی شکست سپاه ایران، همین نارضایتی مردم از حکومت و آیینشان بود. آنان نخواستند بجنگند و حتی گاهی با مسلمانان همکاری می‏ کردند

 

8. پذیرش اسلام اجباری نبود و تا 3 قرن پس از فتح ایران، آتشکده ها در سراسر ایران برپا بود. پیروان زرتشت به تدریج و با اختیار خود به اسلام گرویدند و برخی نیز تا الان بر آیین خود هستند .

 

9. اگر پذیرش فرهنگ و دین بزور شمشیر باشد ، شمشیر مغولان از اعراب تیزتر و برنده تر بود! ایرانیان به این دلایل اسلام را پذیرفتند :
* محتوای اسلام مبنی بر فرهنگ انسان دوستانه، ضد تبعیض ، عدالت محور و سازگار با فطرت انسان
* مشاهده ساده زیستی اصحاب پیامبر (ص) خصوصا امام علی (ع) و عاملان آنها در ایران و قیاس با حکومت اشرافی و جامعه طبقاتی ساسانی.
* عشق و علاقه مردم به اهل بیت(ع)

10. این شبهات از سوی ایرانیان تهیه نشده ، اما آنها که این متنهای کذب را منتشر می کنند باید بدانند که ناخواسته به حیثیت تاریخی و نوامیس کشورشان اهانت می کنند.

 

پاسخ شبهه دوم:

 

1- یکی از انتقاداتی که به اکثر فیلم های سینمایی و سریال های ایرانی وارد است استفاده از اسامی اسلامی برای خدمتکارها و  فقرا  و دوره گردها و قشر سطح پایین جامعه و استفاده از اسامی غیر اسلامی برای شخصیت های سرمایه دار و متشخص می باشد. و نه بالعکس

 

2- عده ای از کارگردانان و هنرمندان  به خاطر عشق به اسلام و شخصیتهای مذهبی امثال فیلم های مختارنامه ، یوسف نبی ، ملک سلیمان و .... تولید میکنند و یا مانند استاد فرشچیان در قالب نقاشی به تصویر میکشند . که مخاطب جهانی هم از انها استقبال میکند.

اما پیشنهاد من به کسانی که رگ ملی گراییشان باد کرده است این است اگر بویی از هنر برده اند به جای ایجاد شبهات و حمله به اسلام و اعتقادات مسلمانان به معرفی مفاخر و تاریخ غنی ایرانی به جهانیان بپردازند و خودشان دست به کار شوند. و دست از بهانه جویی بردارند.سرنوشت این نوع نژاد پرستی همان سرنوشت هیتلر است.

 

3- بله و ظیفه هر ایرانی است که به هموطنان فقیر خود کمک کند و وظیفه هر انسان است که به مظلومان جهان هم کمک کند  کمک به مظلوم در تمامی مذاهب جهان و در تمام نقاط جهان کاری شایسته است.

با این حال اگر فردی نه مسلمان است نه بویی از انسانیت برده حمایت مادی و رسانه ای از فلسطین و لبنان و غیره توجیه مادی نیز دارد.

توجیه مادی این حمایت از زبان دکتر عباسی:

"ردیف بودجه هرچیزی در جایگاه خود قرار دارد ... شما یک زیردریایی می خرید ۱۵۰ میلیون دلار، در مانورها می بینید که بسیار شیک بر روی آب ها حرکت میکنه، وقتی جنگ در خلیج فارس شکل بگیره این زیردریایی از نقطه  ای مورد هدف قرار میگیره که معلوم نمیشه از کجا خورد! اما بجای اینکه شما یک زیردریایی ۱۵۰ میلیون دلاری بخرید، اینجور فکر میکنید که سالی ۱ میلیون دلار به یک گروه چریکی کمک کنید و .....

 

4- و اما سوء استفاده از یک اشتباه رسانه ملی:

یکی از کلیپ‌ها و مطالبی که چندی است در شبکه‌های مجازی مورد توجه قرار گرفته است بخشی از سخنان سیدمرتضی خاتمی خوانساری در برنامه این شب‌ها درباره زبان اهل بهشت و اهل جهنم است. در این کلیپ چنین مطرح می‌شود که «زبان اهل بهشت به زبان عربی است و زبان اهل جهنم، زبان عجم است».

نکته اول: عقیده یک کارشناس عقیده همه مسلمانان نیست.

نکته دوم : شایسته است تلویزیون در دعوت از کارشناسان مذهبی و تاریخی دقت بیشتر به خرج دهد، همچنین مدعوین نیز بیش از پیش در بیان امور اعتقادی و دینی حساسیت به خرج دهند تا ناخودآگاه موجب تشویش اذهان عمومی جامعه و یا دلزدگی از دین نشوند.

نکته سوم: زبان یک راه ارتباطی است و امامان معصوم ما و شخص حضرت علی (ع) و امام زمان (عج)  طبق تاریخ و روایات نه تنها به تمامی زبان ها احاطه داشته اند بلکه به لهجه های و گویش های اقوام مختلف نیز سخن گفته اند.

 

توضیح دقیق تر در این مورد زبان بهشتیان و جهنمیان در لینک زیر:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930904000517

 

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

م.م.م

 وبلاگ جام الست

...
نویسنده : محمد مهدی متقی بازدید : 623 تاريخ : يکشنبه 26 مهر 1394 ساعت: 18:10